• Print
close

MSI GTX 1050Ti 4Gt OC – Recenzja

 

DESIGN

Testowany model GTX 1050 Ti został wyprodukowany przez MSI, model 4Gt OC, posiada dwu slotową konstrukcję z niewielkim radiatorem i dwoma wiatrakami o średnicy 80mm. Obudowa karty została wykonana z plastiku w kolorach czarnym i białym. Niestety jakość wykonania konstrukcji stoi na bardzo niskim pozomie. Karta nie otrzymała dokładniejszego wykończenia obudowy, co obniża efekt wizzualny urządzenia. Podstawa karty mposiada rozmiary 21 cm długośći i 9,5 cm szerokośći, co powoduje kartę wyjątkowo kompaktową jak na tanią konstrukcje dwu wiatrakową

Specyfikacja

Karta nie wymaga dodatkowego zaśliania, dzięki czemu energie potrzebna karcie do działania pobiamy jest tylko ze slotu PCIE. Na pokładzie znajdziemy 4 GB pamięci Gddr4 5. Zastosowana została w karcie architrktura PASCAL , bardzo pozytywnie wpływa na wydajność modelu. Taktowanie rdzenia w trybie BOOST wynosi 1455 MHz, co daje karcie niewielką przewagę nad modelami bez możliwośći overclockingu. Na tyle karty znajdziemy wyśćia DVI-D, Display Port i HDMI.

Konfiguracja testowa
i7 – 4790k
MSI H81M-P33
Samsung SSD 850 EV500 GB
8 GB ram DDR3

Wydajność

IMG_1850 IMG_1852 IMG_1853
Omówienie
GTX 1050 Ti 4 Gt OC prezentuje bardzo dobrą wydojność w swoim segmencie cenowym. Niestety karta ma swoje wady takie jak np. Słaba jakość wykonania czy brak możliwości kontroli wentylatorów. Plusem testowanego modelu jest możliwość podkręcenia karty co dodatkowo zwiększy jej możliwośći. Zaletami o których trzeba wspomnieć są: duże możliwości katy nieograniczone power limitem, brak konieczności podłączenia karty poprzez złącze 6 pinowe, największym plusem omawianej karty graficznej jest cena, która wynosi Ok. 650 . Niestety karta posiada jeden wielki minus – kultura pracy wentylatorów jest moim zdaniem za wysoka. Wiatraki obracają się bardzo głośno nawet w stanie spoczynku co jest naprawdę irytujące.

Podsumowanie
Czy warto kupić ta kartę graficzną? Osobiście mając dylemat jaka kartę wybrać w tym segmencie cenowym, poczekałbym i dopuściłbym Ok. 70 zł na modele od Asusa lub Zotaca, które będą oferować lepsza kulturę pracy i ich obudowy będą bardziej dopracowane. Jednak osobom którym nie zależy na tych aspektach mogę śmiało polecić ten model.

Tagi:

Story Page