close

Belkin Thin Type Keyboard Case – Recenzja

Recenzja to tylko moja subiektywna opinia i może się różnić od Waszej 😉

 

Coraz częściej producenci akcesoriów dla iPada, chcą nam tym urządzeniem zastąpić laptopy, nawet Apple wprowadzając linie Pro, wyprodukowało dla nich obudowę z klawiaturą. Dzisiaj przetestuje takie rozwiązanie dla iPada Air i Air 2 od firmy Belkin.

 

Design

Belkin postawił tutaj na swój klasyczny znany już nam design swoich produktów. Case wyglądem zawiązuje do stylistki iPada za sprawą aluminiowych ramek wokół klawiatury. Przyciski zostały wykonane z czarnego plastiku, z którego zostały wykonane też przestrzenie między przyciskami. Na klawiaturze znajdziemy gumki zabezpieczające nasze urządzenie podczas stanu spoczynku (zamknięta klapa).

 

Funkcjonalność

Klawiatura jest membranowa, posiada przyjemny skok klawiszy. Klawiatura, łączy się z naszym urządzeniem przez Bluetooth. Bateria wytrzymuje średnio pół roku normalnego użytkowania. Ładujemy ją przez kabel microUSB. Obudowa została zaopatrzona w funkcje wybudzania poprzez podniesienie tabletu, tak samo jak ma to miejsce w oryginalnych pokrowcach. By zamknąć etui trzeba wyjąć iPada z dock’a przeznaczonego do utrzymywania iPada w pozycji poziomej i przepiąć do magnesu, który zapewni nam że klawiatura będzie działać jak normalne etui. Na klawiaturze znajdziemy przyciski specjalne takie jak np. do aktywacji Siri, lub przejścia do ekranu startowego.

Opinia

Moim zdaniem klawiatura ta, jest najlepszym wyborem w swoim przedziale cenowym. Posiada kilka uciążliwych wad:  brak możliwość zmiany pozycji tabletu podczas umieszczenia go w dock’u a także brak podświetlenia czy konieczność przepinania iPada, pomiędzy magnesem a dockiem.  Jednak musimy pamiętać że ta klawiatura jest produktem ze średniej półki cenowej i jak na swoją cenę jest dobra i wygodna w użytkowaniu. Dużym plusem jest też bateria.

Czy warto? Myśle że można rozważyć jej zakup, ale jeśli dysponujemy większymi budżetem jaki chcemy przeznaczyć na to akcesorium to warto rozważyć takie produkty jak ClamCase Pro.

 

 

Tagi:

Story Page