• Print
close

MacBook Pro 2016 Recenzja

Ta recenzja to moja subiektywna opinia, która może się różnić z waszymi odczuciami i wrażeniami.

 

Apple w pażdzierniku zaprezentowało nam nowe MacBooki Pro. Laptopy, o których wreszcie można powiedzieć że są „Pro”. Zapraszam na moją recenzje najnowszego MacBook’a Pro.

Testowany model to MacBook Pro 13″ bez Touch Bara.

Design

Apple zdecydowało się na odświeżenie wyglądu swoich laptopów. Design od teraz jest już podobny do 12″ MacBook’a. Komputer został wykonany z aluminium. Z lewego boku urządzenia mamy dwa porty Thunderbolt-3 i jedno gniazdko Mini Jack. Jabłko na tyle obudowy już nie świeci. Gładzik jest teraz większy, lepszy, podobnie jest z klwiaturą, któr od teraz działą na mechanizmie motylkowym. Komputer możemy kupić w wersji srebnej i gwiezdnej szarości.

Specyfikacja

MacBook Pro to laptop, który został wyposażony w  13 calowy ekran Retina. Mac posiada czterordzeniowy procesor Intel Core i5 z taktowaniem 2,0 GHz ( Turbo Boost do 3,1 GHz). Komputer posiada grafikę Intel Iris Graphics 540. Urządzenie posiada dysk SSD o pojemności 256GB. Urządzenie posiada 8 GB pamięći RAM. Urządzenie waży 1,37 kg, co powoduje że jego waga jest zbliżona do 13 calowego MacBooka Air. Gładzik posiada funkcje Force Touch mierzącą różne siły nacisku. Kamerka FaceTime posiada rozdzielczość 720p co jest wystarczającą rozdzielczośćią do telekonferencji. Bateria według zapewnień producenta ma wytrzymywać nawet do 10 godzin. Głośniki w nowym MacBooku zostały przeprojektowane, co powoduje że dźwięk  z nich się wydoobywający jest teraz o 58% głośniejszy.

Użytkowanie

Nowy MacBook Pro bardzo pozytwynie mnie zaskoczył, działą bez problemowo na swoich parametrach, co powoduje bardzo dobrze zoptymalizowany system macOS. Bateria przy noramlnym biurowym urzytkowaniu wytrzymuje ok. 10 godzin. Na komputerze możemy obrabiać grafikę i montować filmy, jednak te średnie podzespoły mogą sprawiać problemy. Komputer posiada tylko dwa porty Thunderbolt 3, co dla osób, które potrzebują komputer do profesjonalnych zastosowań, może stanowić problem, a noszenie ze sobą wielu przejściówek może być niewygodne i kłopotliwe. Dodatkowo cena też jest wysoka, zaś wydajność jaką nam sprzęt oferuje nie zasługuje na tą cene.

 

Podsumowanie

Nowy MacBook Pro mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Bateria jest dobra, komputer działa szybko i sprawnie, głośniki są bardzo dobre a design laptopa jest bardzo ciekawy. Jednak tylko dwa porty, i średnie parametry powodują że ten komputer nie jest idealny dla profesjonalistów.  Największym minusem uzrądzenia jest wysoka cena wynosząca 7 499zł za 13 calowy model bez Touch Bara.

Czy warto? Myśle że dla pracy biurowej, programowania i lekkiej obróbki zdjęć i filmów jest bardzo dobry, ale osoby zastanawiające się nad zakupem powinny rozważyć także zakup MacBooka Air i ubiegłoroczny model MacBooka Pro. Osoby, które potrzebują komputer do PROFESJONALNYCH zadań powinny wybrać model z Touch Barem posiadający lepsze parametry i a także pasek Touch Bar zwiększający naszą produktywność.

Tagi: , ,

Story Page