• Print
close

HTC Desire 530 Recenzja

HTC to firma, która od kilku lat przygasa na rynku smartfonów,ale czy ich najnowsza propozycja ze serii Desire może coś zmienić?

Design

Projektanci HTC, naprawdę bardzo wysoko postawili poprzeczkę wśród telefonówbudżetowych. Tylnia obudowa Smartfonu została wykonana z wytrzymałego plastiku, na której środku znajduje się logo firmy, a po bokach losowo są rozsiane kolorowe plamki. W lewym górnym rogu obudowy został umieszczony aparat, a poniżej niego lampa błyskowa. Przednia cześć urządzenia to górne i dolne paski oddzielające ekran od reszty urządzenia. Górnym znajdziemy przedni aparat i głośnik, zaś w dolnym mikrofon oraz logo firmy. Urządzenie posiada uchwyt, dzięki któremu będziemy mogli powiesić go na smyczy. Obudowa została wykonana z poliwęglanem.

Parametry

HTC Desire 530 posiada 5 calowy ekran, 16 GB pamięci wbudowanej i 1,5 GB pamięci ram. Tylny aparat urządzenia posiada rozdzielczość 8 megapikseli a przedni 5. Bateria w urządzeniu posiada pojemność 2200 mAh. Telefon został wyposażony w cztero rdzeniowy procesor Qualcom Snapdragon 210. Standardem dla karty sim w tym urządzeniu jest technologia nano sim. Do urządzenia możemy podłączyć zewnętrzną karte microUSB. System na którym działa Desire 530 to Android 6.0 Marshmallow.

Użytkowanie

Telefon przyjemnie leży w dłoni. Prędkość urządzenia jest zadowalająca dla przeciętnego użytkownika. Problem z wydajnością możemy napotkać przy graniu w bardziej wymagające gry. Do pracy biurwej urządzenie spokojnie wystarcza. Aparaty w urządzeniu niestety nie rozpieszczają jakośćią robionych zdjęć, ale pamiętajmy że to telefon budżetowy. Bateria w urządzeniu jest średniej jakości, ale jest i tak wystarczająca.

Podsumowanie

HTC Desire 530 jest bardzo ciekawy, ale podzespoły przypominają nam o jego cenie. Desire 530 jest telefonem budżetowym. Jak za cenę, którą muimy zapłacić za urządzenie smartfon niema ze sobą równych.

Story Page